• oblasti
  • město
  • termín
Úvod do péče o osoby s demencí
Kód: 111.19.M273.008.01
16.04.19
Uherské Hradiště
8 h
Lektor
Mgr. et Mgr. Lenka Javůrková

Na vysoké škole vystudovala obor sociální práce a sociální pedagogika, dále doplňkové pedagogické studium – pedagogika a psychologie. Dlouhodobě se věnuje lektorské a poradenské činnosti v sociální oblasti, ve vzdělávání dospělých, působila mimo jiné jako lektorka na Univerzitě třetího věku Hradec Králové. Absolvovala řadu odborných vzdělávacích programů, včetně kurzu Znakové řeči a semináře supervize. Má bohaté zkušenosti v přímé práci s klienty v různorodých organizací poskytujících sociální služby (např. domovy pro seniory, domov na půli cesty, občanské sdružení pro pomoc nezaměstnaným ad.)

Co mi kurz přinese?
Kurz se zaměřuje na nároky každodenní péče o osoby s demencí, poskytuje přehled o možnostech aktivizace osob s demencí tak, aby mohly prožít svůj život co nejkvalitněji. V neposlední řadě se věnuje otázce komunikace s osobami s demencí, účastníci jsou seznámeni se základními pravidly jak jednat s osobou trpcí demencí adekvátně jejím možnostem a zároveň se vyvarovat nedorozuměním v komunikaci.
Anotace kurzu
Demence je nevyléčitelným onemocněním mozku a v České republice tímto onemocněním trpí již více než 150 tisíc obyvatel. Jaké jsou každodenní nároky na péči o tyto osoby a jak jim můžeme pomoci život i přes toto onemocnění prožívat kvalitně a důstojně? Jak jednat s člověkem, jehož schopnosti a dovednosti postupně mizí? Jak zajistit bezpečné prostředí pro tohoto člověka?

Jednodenní kurz Vám poskytne základní přehled v problematice demence, dozvíte se blíže, jak toto onemocnění probíhá a jaká jsou specifika tohoto onemocnění.

Maximální počet účastníků: 25 osob.
Pro koho je kurz určen?
Kurz je určen pracovníkům v sociálních službách, sociálním pracovníkům, vedoucím pracovníkům i pečujícím osobám.
Přednášky

16.04.19 08:30 - 15:00
Úvod do péče o osoby s demencí

Úvod do péče o osoby s demencí
16.04.19
Marlin s.r.o., Města Mayen 1536, Uherské Hradiště 686 01
1 190,- Kč bez DPH
osvobozeno od DPH
Počet volných míst: 16

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookies. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s našim používáním souborů cookies. Souhlasím