• oblasti
  • město
  • termín
Na člověka zaměřená sociální rehabilitace
Kód: 111.18.M252.016.01
25.10.18
Uherské Hradiště
16 h
Lektor
Bc. Michal Šalplachta DiS.

Diplomovaný psychoterapeut v poradenství a psychoterapii zaměřené na člověka.

Supervizor, poradce, lektor a psychoterapeut. Mým profesním posláním je přispívat k rozvoji lidí, týmů a organizací. Za základní nástroje při své práci považuji sebepoznání, reflexi vlastní zkušenosti, otevřený dialog s druhými. Rád poskytuji zdroje inspirace a srozumitelné modely pro uchopení reality. Mým cílem je podporovat kultivaci vlastní osobnosti a posílení schopností duševní práce.

Co mi kurz přinese?
Absolvent kurzu je seznámen s principy, teoriemi, postupy a aplikacemi na člověka zaměřené sociální rehabilitace a s principy myšlení zaměřeného na člověka. Dále se na kurzu naučíte principy a postupy doprovázení změny, aktivizace, motivace, zplnomocnění a zeschopnění (habilitace). Také budete seznámeni s významem vztahu, prožívání a symbolizace při dosahování změny.
Anotace kurzu
Kurz seznamuje s využitím přístupu zaměřeného na člověka v sociální rehabilitaci. Na člověka zaměřený přístup staví na hlubokém porozumění člověku, tomu co je pro něj důležité a jaké má možnosti. Cílem na člověka zaměřené sociální rehabilitace je umožnit člověku aby mohl sám co nejvíce řídit svůj život, aby si uměl pojmenovat, jakým způsobem chce žít, umožnit mu získat k tomu schopnosti a zdroje, usnadnit mu dosažení požadované změny a zastávat pro něj důležité role v životě a to společně s osobami, kterým na člověku záleží. Účastníci se na kurzu seznámí s principy, teoriemi, postupy a aplikacemi na člověka zaměřené sociální rehabilitace. Seznámí se s principy myšlení zaměřeného na člověka. Seznámí se s principy a postupy doprovázení změny. Seznámí se s možnostmi využití postupů a technik plánování zaměřeného na člověka v sociální rehabilitaci.

Maximální počet účastníků: 25 osob.
Pro koho je kurz určen?
Kurz je vhodný pro všechny osoby zapojené do procesu sociální rehabilitace zejména: sociální pracovníky, pracovníky v sociálních službách, neformální pečovatele. Je vhodné, aby kurz absolvovali i vedoucí pracovníci a mohli řídit sociální službu a zaměstnance sociální služby s ohledem na principy na člověka zaměřené sociální rehabilitace.
Přednášky

25.10.18 08:30 - 15:00
Na člověka zaměřená sociální rehabilitace - 1. den

26.10.18 08:30 - 15:00
Na člověka zaměřená sociální rehabilitace - 2. den

Na člověka zaměřená sociální rehabilitace
25.10.18
Marlin s.r.o., Města Mayen 1536, Uherské Hradiště 686 01
2 290,- Kč bez DPH
osvobozeno od DPH
Počet volných míst: 20

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookies. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s našim používáním souborů cookies. Souhlasím