• oblasti
  • město
  • termín
Komunikace a spolupráce s rodinou v sociálních službách
Kód: 111.18.M271.008.01
05.11.18
Uherské Hradiště
8 h
Lektor
Mgr. Dagmar Lukešová

Na vysoké škole vystudovala obor speciální pedagogika a andragogika, má kvalifikaci také jako zdravotní sestra. Dlouhodobě pracuje v oblasti sociálních služeb a má několikaleté zkušenosti jako lektorka v kurzech pro pracovníky pomáhajících profesí. Má dlouholeté zkušenosti s přímou prací s cílovou skupinou seniorů – věnovala se práci pečovatelky a zdravotní sestry v domácí péči o seniory, práci terapeutky a sociální pracovnice.

Co mi kurz přinese?
Účastníci kurzu budou seznámeni se základními postupy navázání spolupráce s rodinou a se zapojením rodiny do řešení nepříznivé sociální situace uživatele. Kurz se také věnuje problematice efektivní komunikace s rodinou a způsobům řešení konfliktních situací. Pomocí praktických ukázek jsou účastníci kurzu seznámeni s principy a zásadami vedení rozhovoru s rodinou.
Anotace kurzu
Rodina má nezastupitelnou roli v životě člověka. U uživatele sociálních služeb je rodina významným zdrojem sociálního začlenění, podpory a pomoci, může se ale také dostat do střetu zájmů v naplňování jeho potřeb a práv. Je nedílnou součástí života uživatele a ať už zastává jednu nebo druhou roli je nutné ji přijmout, naslouchat jí a efektivně s ní komunikovat. Rodina může být důležitým pomocníkem při mapování potřeb klienta či při sestavování plánu sociální služby jako takové.

Maximální počet účastníků: 25 osob.
Pro koho je kurz určen?
Kurz je určen pracovníkům v sociálních službách, sociálním pracovníkům a vedoucím pracovníkům sociálních služeb.
Přednášky

05.11.18 08:30 - 15:00
Komunikace a spolupráce s rodinou v sociálních službách

Komunikace a spolupráce s rodinou v sociálních službách
05.11.18
Marlin s.r.o., Města Mayen 1536, Uherské Hradiště 686 01
1 190,- Kč bez DPH
osvobozeno od DPH
Počet volných míst: 11

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookies. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s našim používáním souborů cookies. Souhlasím