• oblasti
  • město
  • termín
Aktivizace seniorů
Kód: 621.19.M246.008.01
25.02.19
Pardubice
8 h
Lektor
Mgr. et Bc. Renáta Bělohlávková

Od roku 2006 do roku 2016 pracovala jako odborná pracovnice vzdělávání, lektorka (se specializací na sociální služby a poradenské programy pro dlouhodobě nezaměstnané) a manažerka (v Národních a regionálních individuálních projektech) pro naši společnost. Od srpna 2016 pracuje jako OSVČ a s naší společností je v intenzivní externí spolupráci. V současné době působí jako lektorka vzdělávání dospělých v oblasti sociálních služeb (lektoruje akreditované kvalifikační kurzy pro pracovníky v sociálních službách a odborné sociální semináře), sociální práce a pomáhajících profesí, zabývá se poradenskou a terapeutickou činností. Je lektorkou a testerkou v programu European Care Certificate (Evropský certifikát v sociální péči). Na vysoké škole vystudovala pedagogiku a sociální práci a také doplňkové pedagogické studium vychovatelství. Kromě dlouholeté praxe ve vzdělávání dospělých pracovala jako pedagog volného času v oblasti školství a také v sociálních službách, jako sociální pracovnice a vedoucí nízkoprahového zařízení pro děti a mládež. Absolvovala velké množství odborných kurzů a výcviků.

Co mi kurz přinese?
Nahlédnete do problematiky aktivizace seniorů. Poznáte význam aktivizace seniora pro jeho život a vliv aktivizace na kvalitu jeho života. Seznámíte se s jednotlivými aktivizačními metodami. Pod vedením zkušeného lektora se naučíte těmto aktivizačním technikám a budete znát míru svých kompetencí při využití těchto technik ve své praxi.
Anotace kurzu
Stáří je nevyhnutelnou součástí lidského života, ale nutně nemusí být doslova koncem lidského života. I přes změny, které nastávají v tomto vývojovém období, lze stále život prožívat kvalitně a důstojně. Jak lze člověka aktivizovat ve stáří?

Jednodenní kurz se zaměřuje na problematiku aktivizace seniorů a její význam při práci se seniory. Objasňuje základní aktivizační činnosti a kompetence pracovníků při jejich realizaci a možná rizika překročení těchto kompetencí.

Účastníkům představuje nové postupy, formy a metody práce při zavádění kulturně společenských aktivit v terénu a v institucích pro seniory. Zabývá se aktivizací ve smyslu procesu, od mapování potřeb seniora přes plánování aktivizačních činností až k individuálnímu plánu aktivizace.

Maximální počet účastníků: 25 osob.
Pro koho je kurz určen?
Kurz je určen pracovníkům v sociálních službách a sociálním pracovníkům.
Přednášky

25.02.19 08:30 - 15:00
Aktivizace seniorů

Aktivizace seniorů
25.02.19
Marlin, s.r.o., Jana Palacha 1552, Pardubice
1 190,- Kč bez DPH
osvobozeno od DPH
Počet volných míst: 15

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookies. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s našim používáním souborů cookies. Souhlasím